• cadde kızı

  14.
  bilimsel açıklaması var mı bilmiyorum ama ayakları bir garip kokar. böyle plastik gibi, pis pis. caddede tur atmaktan sürekli olabilir belki.

  bir diğer tümevarım için (bkz: gotik kızların ter kokması)
  7 ... experimental
 • bel altı esprilere erkeklerden önce gülen kız

  16.
  erkek erkeğe müstehcenlik yaşayan kimselerin garipsediği kızlardır.
  9 ... experimental
 • sevgilisini utandıran kız

  1.
  özellikle kalabalık ortamlarda, burası misal bar olur, alışveriş merkezi olur, kavga çıkarmaya bayılan, bak ama herkez bize bakıyor bunu evde konuşuruz, arabada konuşuruz, sonra konuşuruz dedikçe daha da bir çoşan, toplumda bir erkek ile kız kavga ediyorsa kesin erkek hayvandır, kıza yazıktır, önyargısını arkasına alıp çoştukça çoşan bir kiz olabilir mesela.
  10 -1 ... experimental
 • kitap okudukça insanlardan uzaklaşmak

  11.
  sosyalleşmenin önündeki en büyük engel farkındalıktır.
  14 ... experimental
 • sevişirken vivaldi dinleyen erkek

  2.
  eser seçimine göre değerlendirilmesi gereken, hakkında genelleme yapılamayacak erkek. dört mevsim'in hangi kısmını seçtiği önemli, bahar ise ne ala, fakat sonbahar eşliğinde bir sevişme schubert'in bitmeyen senfoni'sine döner.
  11 ... experimental
 • cachaca

  2.
  portekizli abilerin seker kamisindan elde ettikleri suyu kaynattiktan sonra bir kenarda unutup, daha sonra buluncada "oba bakin bu fermante olmus hadi icelim" diyerek kafayı bulmaları sonucunda ortaya cikmistir.
  7 ... experimental
 • caipirinha

  2.
  ulkemizde hala yapilamayan icki. zira rom ile yapılmaz. brezilya'ya özgü bir icki olan cachaca ile yapilir. bir cok marka olan cachaca'nin en kolay bulunan markasi pitu, en guzeliyse 51'dir.
  8 ... experimental
 • mojito

  17.
  Rom ile yapılır. Bacardi'de bir icki cesidi degil bir rom markasıdır, bu sebeple onunla da yapılır. bulamassanız Havana da alternatif olabilir.

  son zamanlarda j&b satış rakamlarını arttırmak için j&b ile de mojito yapılır diye bir reklam kampanyasına girişmiştir, hatta duty free'lerde hos ablalar j&b standlarında mojito hazırlamakta ve tattırmaktaydı bir kaç ay önce.tadi soylemeye gerek yok rezaletti lakin bizim cahil tikilerimiz arasında viski para sembolüdür tandanslı olacak herhalde j&b mojito pek bir ilgi gordu. hatta istanbul'da oldukca kalbur ustu bir mekanda jack ile yapıldığını da gördüm. uzuldum.
  9 ... experimental
 • yalan cevap verilme olasılığı yüksek sorular

  ?.
  national geographic dergisini takvimi için mi aldın ?
  cnbc-e dergisini karton south park karakterleri için mi alıyorsun ?
  boxer dergisini içindeki yazılar için mi alıyorsun ?

  ve

  sözlüğe anket için mi giriyorsun ?
  11 ... experimental
 • anthony burgess

  6.
  bir gün sahafları turlarken, burgess tarafından yazılmış bir ingiliz edebiyatı ders kitabı bulmuştum. romanlarına alışık olduğum için, içinde ödevler ve alıştırmalar olan kitap beni hayli şaşırtmıştı. okuduktan sonra (alıştırmaları da yaptım.) ingiliz dili ve edebiyatında yüksek lisans yapan bir arkadaşıma hediye ettiğim kitap o bölümde elden ele dolaşıyormuş duyduğum kadarıyla. birgün fotokopisi elinize geçerse beni ansanız yeter.
  6 ... experimental
 • bir elin sesi var

  1.
  anthony burgess kitabı. otomatik portakalda olduğu gibi bu kitapta da şiddet üzerine, fakat kahraman bu sefer fazlasıyla sıradan ve mülayyim bir ev kadını.
  7 ... experimental
 • piyanocalanlar

  1.
  anthony burgess kitabı. eskiden sessiz sinema döneminde, sinemalarda filme eşlik edecek şekilde piyano çalınırmış. Bu kitapta piyano çalan bir baba ve bu mesleği sürdürmek isteyen kızının hikayesini anlatıyor. Burgess'in kesinlikle en başarılı kitabı.
  8 ... experimental
 • a clockwork orange

  62.
  burgess'in türkçeye çevrilmiş diğer kitapları için (bkz: bir elin sesi var) ve (bkz: piyanoçalanlar)
  8 ... experimental
 • jerzy kosinski

  8.
  kitapları genelde içerdiği cinsellik ve şiddet sebebiyle geniş kitlelerin ilgisini çekse de bunların çok ötesinde anlamlara sahip olan dahi yazar. Çelik Bilye romanında klasik müzik geleneğinden gelen, fakat gizli bir kimlik kullanarak pop albümleri çıkaran bir besteci vardır ve tek isteği bir gün birinin müziğinin gizliden gizliye barındırdığı klasik altyapıyı keşfetmesidir. Sanki Kosinski biraz da kendini anlatmıştır.

  bir yerde romanı diğerlerinden oldukça farklıdır, ilginç olan romanın film uyarlamasında oynayan peter sellers için de bu filmin tüm diğer filmlerinden farklı olmasıdır.
  11 -1 ... experimental
 • william burroughs

  4.
  kitaplarını okumak için önerdiği metod şudur:

  1 - tüm sayfaları yırtın
  2 - yırtık sayfalardan oluşan tomarı havaya fırlatın
  3 - düşen sayfaları karışık olarak toplayıp okumaya başlayın

  david cronenberg sinemaya uyarlanması imkansız görülen en ünlü kitabı çıplak şölen'den mükemmel bir film çıkarmıştır.
  11 ... experimental
 • içime gir ama boşalma

  2.
  (bkz: sözlüğe gir ama başlık açma)
  17 ... experimental
 • şirine nin türban takması

  13.
  şirin babanın sadece bıyığını traş edip, sakalı çembere çevirmesi ile devam edecek olay
  8 ... experimental
 • probably the best band in the world

  6.
  (bkz: sen yanlış anlamışsın)

  In flames'in tshirt dizaynlarından birinde In flames Carlsberg logosuna benzetilerek yazılmıştır. Bilirsiniz Carlsberg'in üstünde probably the best beer in the world yazar, In flames'te buna gönderme olarak bu ibareyi kullanmıştır. Yoksa öyle bir gaflete düşmemişlerdir.
  7 ... experimental
 • gençlik arasındaki efendi insan azlığı

  8.
  reklamlara bakmak lazım bunu görmek için,

  1 - boğaziçi üniversitesinin bahçesinde, ağaçta var yastıkta o zaman hoba uzun eşşek oynayalım diyen gençlerden olmak lazım çünkü aynı ağacın altına oturup newton yerçekimini bulmamış efendi efendi çalışırken

  2 - bilgisayarın cd sürücüsüne rocco şeker bağlayıp ağzıyla yakalamaya çalışan gençlerden olmak lazım zira o bilgisayar oyun, porno ve msn dışında bir işe yaramalı çünkü çift çekirdekli işlemciler sayısal analiz sürelerini azaltmak için bulunmadı ki

  3 - telefonda konuşmak çok ucuz gençler için o yüzden telefonu açıp hadi bir sen soğuk espri yap bir de ben demeli üniversitedeysen çünkü o bir haberleşme cihazı değil, çünkü boş beyinler geyikten çatlamalı ki adam akıllı bir muhabbet edemesinler

  herkez bir çılgın herkez bir farklı olmalı, eğer hala efendi bir genç varsa o da reklamlara bakıp ne biçim gencim ben demeli prototipe uymuyorum hemen değişmeli..
  14 -2 ... experimental
 • güzel kızın boku pembe olur

  5.
  (bkz: hemoroid)
  12 -1 ... experimental
 • yeni şeyler getiriyorum